Co zrobić z niesprawnym autem

Bardzo często zdarza się tak, że nasz samochód ulega zepsuciu. Zwykle wymienić należałoby jakąś część, która niestety czasami jest bardzo droga. To trudna sytuacja, ponieważ nie każdego stać na taką naprawę. Poza tym warto też wziąć pod uwagę, że naprawa taka może nas kosztować prawie tyle, co wymiana auta na nowe. W takich sytuacjach niewątpliwie lepiej jest pozbyć się niesprawnego pojazdu i zacząć rozglądać się za jakimś innym samochodem. Kto jednak kupi od nas niesprawny samochód? Raczej mało możliwe, że ktoś zainteresuje się kupnem auta, które najpierw trzeba naprawić i włożyć w niego sporo pieniędzy, by w końcu można było go używać. Jest jednak również inne wyjście.

Szukamy dobrego skupu aut

Skup samochodów to nic innego jak placówka, która zajmuje się skupowaniem pojazdów w różnym stanie technicznym i różnego typu. Oczywiście każdy skup rządzi się swoimi własnymi prawami. Dlatego też niektóre z nich mają konkretne wymagania, co do tego, w jakim stanie może być auto i tym podobne. Dobry skup jednak przyjmie od nas samochód każdego rodzaju, to znaczy począwszy od aut osobowych, przez dostawcze, terenowe i vany, po sportowe, cabrio i każdy inny model. Zazwyczaj nie ma wówczas także żadnych wymagań, co do marki samochodu, czy stanu technicznego pojazdu. Jeżeli znajdziemy skup samochodów powypadkowych, będziemy w stanie sprzedać tam auto właściwie w każdym stanie technicznym. Musimy jednak mieć na uwadze, że zdecydowana większość skupów, wprowadza ograniczenia co do wieku przyjmowanych aut. Zazwyczaj mają one jasno określone, autami z jakich roczników są zainteresowani. Dlatego też należy zwrócić na to uwagę. Przykładowo, informacje o popularnych i modelach na stronie http://1skupaut.pl/

Jak się skontaktować ze skupem

Każdy skup aut prowadzi działania na dość szerokim obszarze. Nierzadko jest to nawet cały kraj. Dlatego właśnie czasami możemy mieć problem z bezpośrednim dotarciem do siedzimy skupu. Na szczęście większość z nich świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy jest w stanie dojechać do ich placówki i dlatego przyjmują też zgłoszenia telefoniczne, czy nadsyłane drogą internetową.Większość skupów aut posiada też swoją stronę internetową, gdzie bardzo często możemy znaleźć specjalny formularz, który wypełnia się i odsyła na podany adres mailowy. Jeżeli mamy do czynienia z dobrym skupem, powinniśmy otrzymać odpowiedź w przeciągu góra dwóch dni.
Jak wygląda wycena auta

Nawet tak zniszczone auto możemy sprzedać do skupu, zarabiając na nim

Nawet tak zniszczone auto możemy sprzedać do skupu, zarabiając na nim

Naturalną rzeczą jest, że nas, jako sprzedających, najbardziej interesuje kwota, jaką otrzymamy za sprzedaż naszego auta. Warto więc wiedzieć ,jak wygląda jego wycena. W przypadku większości skupów aut powypadkowych procedura jest taka sama. Kiedy zgłaszamy, że mamy samochód do sprzedania, musimy podać informacje na jego temat. Chodzi tu o markę, rocznik, ale także stan techniczny. Na tej też podstawie, pracownicy skupu powinni dokonać wstępnej wyceny auta, która powinna zostać nam podana. W następnej kolejności umawiamy się już na spotkanie, na którym to rzeczoznawcy ze skupu dokładnie obejrzą auto i będą w stanie podać już pewną i ostateczną cenę. Jeżeli kwota nam pasuje, możemy zacząć załatwiać wszystkie formalności.
Naprawdę warto
Taka sprzedaż jest dużo łatwiejsza i nie sprawia nam tyle problemów, co sprzedaż auta jakiejś innej osobie. Warto więc się na to zdecydować.